Geçtiğimiz günlerde hackerler Game of Thrones dizisinin senaryolarını ve HBO'nun yazışmalarının olduğu e-posta adreslerini de hackleyip 6 milyon dolar fidye istemişlerdi.

Geçtiğimiz günlerde hackerler Game of Thrones dizisinin senaryolarını  ve HBO'nun yazışmalarının olduğu e-posta adreslerini de hackleyip 6 milyon dolar fidye istemişlerdi.

Game of Thrones'ın senaryolarını hackleyen hackerler 6 milyon dolar istemiş buna istinaden kanalın yönetimi hackerlere 250 bin dolar para teklif ettiler ve bunu ispatlayan maili yayınladılar.
Game of Thrones 'yu hackleyen hackerler sadece senaryo ve yazışmaları hacklemekle kalmayıp dizi oyuncularının telefon numaralarını da ele geçirmişler ayrıca tv de yayınlayanmayan bölümlerinde internete sızdırılıp sızdırılmayacağı tartışma konusu olmuş.Bilgisayar korsanları istenilen fidyenin 3 gün içinde ödenmesi aksi takdirde dizinin diğer kalan kısımlarını internette yayınlacaklarını bildirerek HBO Üst Yöneticisi Richard Plepler'i tehdit etmişler.
HBO Üst Yöneticisi Richard Plepler yaptığı açıklamada sistemin hepsine sızamadıkları ve polis ve siber uzmanlarla işbirliği içinde olduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini kaydedilmişti bakalım bu pazarlık nereye kadar sürecek bizlerde takibinde olacağız.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları